Skvalitnenie poskytovaných služieb

Skvalitnenie poskytovaných služieb

Trenčianska župa pokračuje v debarierizácii zariadení sociálnych služieb vo svojej pôsobnosti. Viac ako 145 tisíc eur investovala do prístavby s výťahom v Centre sociálnych služieb (CSS) v Lednických Rovniach.

Nový výťah uľahčí najmä presun imobilných a ležiacich klientov medzi poschodiami. Umiestnený je v átriovej časti zariadenia, zmestí sa do neho aj užšie prevozné lôžko a obsluhuje 3 poschodia. „Základovú konštrukciu tvorí železobetónová doska na zhutnenom podklade a obvodové múry prístavby sú z tehlového akustického muriva. Prístavba má pultovú strechu, tá je napojená na strechu zariadenia. Výťah je v plnej prevádzke a využívajú ho klienti i personál zariadenia,“ priblížila Beáta Tichá, poverená riadením Odboru investícií a vnútornej prevádzky Úradu TSK. „Neustále pribúda prijímateľov, ktorí sú imobilní. Vďaka novému výťahu sa zlepší ich pohyb po areáli i sa zvýši bezpečnosť v zariadení,“ povedala riaditeľka CSS – Lednické Rovne Janka Ježová.

V rámci našej snahy o neustále skvalitňovanie nami poskytovaných služieb pre imobilných klientov sme sa rozhodli zabezpečiť pre nich aj nový polohovateľný invalidný vozík.

Tento mechanický invalidný vozík, vyrobený z pevnej ocele je určený pre pacientov s pohybovým alebo iným obmedzením, ktorých je potrebné polohovať aj na vozíku. Opierka chrbta sa dá polohovať pomocou dvoch páčok pod rukoväťami do šiestich rôznych polôh.

Už teraz sa tešíme ako našich imobilných klientov na ňom budeme môcť vyviesť von aspoň v rámci areálu nášho zariadenia. Veríme, že aj to je opäť krok k zvýšeniu štandardu poskytovaných služieb v našom zariadení a že to naši klienti ocenia. 

Fotoalbum

Súvisiace video - Zmodernizovaný výťah v CSS-Lednické Rovne

Trenčianska župa pokračuje v debarierizácii zariadení sociálnych služieb vo svojej pôsobnosti. Viac ako 145 tisíc eur investovala do prístavby s výťahom v Centre sociálnych služieb (CSS) v Lednických Rovniach.

Kalendár podujatí

 
Predchádzajúci mesiac Február 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29